Cyprus

 

Cyprus je nádherná ostrovná krajina. Tajomná a inšpiratívna zároveň. Staroveká tradícia a hodnoty stále pretrvávajú v mentalite miestneho gréckeho obyvateľstva, ktoré sa dokonca považuje za najstarších Grékov žijúcich pri Stredozemnom mori. 

 

Na tomto ostrove sa podľa mýtov zrodila z morskej peny bohyňa lásky a krásy Afrodita, v Ríme známa ako Venuša. To legendárne miesto Afroditinho zrodenia je pri Petra tu Romiu, na západnom pobreží, teda Grékových skalách, kedysi známych ako Afroditine skaly.  

 

 

Cyprus je veľmi obľúbená dovolenková destinácia. Na maličkom území /9250 km/ nájdete zvyšky starobylých mestských štátov, rímske vily, staré byzantské chrámy i križiacke hrady. Celá krajina je pôvabne rôznorodá. Od borovíc v pohorí Troodos s najvyšším vrchom Olympus /1953 m n.m./, cez bohaté údolia s vinohradmi, po úrodné nížiny Mesaoria v strede ostrova. A to všetko obklopuje kúzelné pobrežie, vlny Stredozemného mora obmývajú piesočné pláže a odľahlé zátoky.

 

Najlepšie hotelové komlexy a atrakcie nájdete práve tu. Všetko čo hľadá každý návštevník, kvalitné služby, výborné reštaurácie, puby a krčmy. Cyklotrasy, vodné športy, golf, plachtenie či dokonca i extrémne športy. Výlety k nespočetným archeologickým náleziskám.

 

Najznámejšie oblasti : Ayia Napa, Coral Bay, Kissonerga, Larnaca, Limassol, Paphos, Protaras, Severný Cyprus

 

Vitajte na Cypre ! Ostrove, ktorý ohromuje rôznorodosťou, je preslávený svojou tradíciou, legendami a mýtmi. Pohostinnými ľuďmi, skvelou kuchyňou a nádhernou krajinou.