Madeira

Alebo aj Ostrov večnej jari, či záhrada Európy. Určite ste už niektoré z týchto prirovnaní počuli. Divoký ostrov Madeira je ostrov plný kvetov, kde teplota počas celého roka neklesá pod 20 stupňov.

 

Madeira je súostrovie pod portugalskou správou v Atlantickom oceáne, 580 kilometrov západne od Maroka. Hlavným mestom je Funchal, okrem iného známy veľkolepými novoročnými oslavami s ohňostrojom. V tejto krajine ibištekov a vodopádov je najvyšším vrchom sopka Pico Ruivo 1862 m nad morom.

„Ostrovček“ Madeira /801 km2/ vás ohúri svojimi scenériami, priaznivci vysokohorskej turistiky musia zdolávať až 1 000 metrové prevýšenia. Nádherné údolia sú hlboko zarezané do masívu, apropo, Rimania ostrovy nazývali Purpurovými ostrovmi, kto vie prečo? Krajina je pretkaná tunelmi a serpentínami. Nájdete tu typické vavrínové lesy /pod ochranou UNESCO/ plné divotvorných machov a papradí. Symbolom ostrovov je krásna a krehká Strelícia.

Madeira ponúka všetko čo si náročný návštevník môže priať. Kvalitné služby, športové vyžitie hlavne pre priaznivcov golfu, či windsurfingu, rybie špeciality, tradičné krajky, prútené výrobky. Čo by to bolo za návštevníka, ktorý by neochutnal svetovo preslávené madeirské víno !

Najznámejšie oblasti : Funchal, Monte, Camara de Lobos, útes Cabo Girao, Sao Vincente a sopečné jaskyne, skanzen Santana, Rabacal a levády...

Víta Vás Madeira, ostrov neobmedzených možností, kde ostanete stáť v nemom úžase nad neuveriteľnou krajinou. Na zdravie a do dna ! S pohárikom madeirského vína v ruke.